Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... SALARIU INCADRARE
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

SALARIU INCADRARE

Buna ziua !
Sunt angajata unei primarii din mediul rural pe postul de consilier gr 1 a,cu un salar de incadrare de 1615 lei.Peste ceva vreme voi ocupa postul de la registrul agricol deoarece am pregatirea necesara si colegul meu se pensioneaza .
Intrebarea mea este urmatoarea :
-cu ce salar se va face incadrarea mea ,sau mai bine spus care este maximul cu care pot fi incadrata pe acel post avand in vedere urmatoarele :
sunt absolventa de studii superioare in domeniul horticol,am o vechime in campul muncii de 15 ani din care in administratie locala de 3 ani .Nu stiu daca si asta are vreo importanta ,localitatea este cu un numar de 4700 locuitori.
Am apelat la voi deoarece sunteti cei mai in masura sa ma lamuriti ,aici la noi nu prea imi poate explica nimeni deoarece nu lau timp .
Multumesc mult !
Din denumirea postului deduc ca sunteti personal contractual; postul pe care il veti ocupa la registrul agricol este tot contractual sau functie publica? Ce grad profesional este prevazut pentru acel post?
Buna ziua !
sunt personal contractual iar postul de la registru este tot contractual . Pentru a ocupa postul de registru sunt suficiente studiile medii .