Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inmatriculare auto cu datorii la impozit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inmatriculare auto cu datorii la impozit

buna, doresc sa inmatriculez un autoturism insa apartamentul in care domiciliez este al parintilor si exista niste restante la impozit in valoare de aprox 1000 lei, problema lor ma priveste si pe mine?
Buna ziua,
Teoretic nu ar trebui sa va afecteze, insa, de cele mai multe ori se conditioneza inmatricularea de recuperarea debitelor restante. Nu este legal, insa, aceasta este maniera in care se procedeaza in scopul recuperarii debitelor restante.
AVOCAT GEORGIANA URIAN, Avocat