Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografie contabila ong
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografie contabila ong

Cine mă ajută cu o monografie contabilă la o asociație sau fundație?
Va rog sa cititi OMEF nr.1969/2007 mai pe la mijlocul ordinului unde aveti un exemplu de inregistrari contabile.
Asociatiile si fundatiile organizeaza contailitatea conform OMFP 1969/20074 cu modificarile ulterioare,care contin conturi comune su societatile comerciale precum si conturi specifice ONG;monografiile contabile se diferentiaza dupa obiectul specific fiecarui ONG;deasemenea unele ONG pot folosi si contabilitatea in partida simpla.