Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... problema!!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

problema!!

buna ziua , am si eu o intrebare , am niste bani intr-un cont , la o banca, eu sunt trecuta ca titular , iar o alta persoana x trecuta ca imputernicit a 2, intrebarea mea este daca aceasta persoana poate sa scoata bani din cont fara acordul meu?
Din moment ce este imputernicit, acesta este scopul, sa scoata bani in numele titularului.=D>
Doina Elena, Consultant resurse umane
Nu vi s a explicat de la banca ce inseamna imputernicit? Este foarte posibil ca persoana imputernicita sa poata scoate banii din contul dvs.Stiu ca la CEC este posibil, daca o alta persoana e trecuta la clauza.
Consilier juridic Dana Maxim, Mediator
da , multumesc , cred ca i-a scos deja , ca nu mai am nimic ....:(
Imi pare rau, dar poate persoana respectiva s-a ......:yeah:
dar apartamentul daca este pus pe numele meu , fara nici o clauza , are vreun drept sa ma dea in judecata pt el? avand in vedere ca persoana x mi-a dat banii pt apartament insa nu e trecuta in contract , nicaieri, ?