Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Fondul de Salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Fondul de Salarii

In Fondul de Salarii intra si indemnizatiile de concediu medical achitate din FNUASS ? Si ma refer atat la un concediu medical cu cod 01, mai mare de 5 zile, unde am niste zile de medical platite de FNUASS, cat si la un concediu medical cu cod 08 ... Am pus ambele variante, pentru va unul este impozitat, iar altul nu .
Va multumesc mult
Iulian
Raspunsul este negativ.
Fondul de salarii include doar indemnizatiile suportate de angajator.