avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Fondul de Salarii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Fondul de Salarii

In Fondul de Salarii intra si indemnizatiile de concediu medical achitate din FNUASS ? Si ma refer atat la un concediu medical cu cod 01, mai mare de 5 zile, unde am niste zile de medical platite de FNUASS, cat si la un concediu medical cu cod 08 ... Am pus ambele variante, pentru va unul este impozitat, iar altul nu .
Va multumesc mult
Iulian
Cel mai recent răspuns: ana-cer , moderator 21:42, 23 Ianuarie 2017
Raspunsul este negativ.
Fondul de salarii include doar indemnizatiile suportate de angajator.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical zile suportate de angajat si angajator Anaj Anaj Buna ziua, Spuneti-mi va rog daca sunt corecte urmatoarele afirmatii: 1. Primele 5 zile calendaristice (din care platite doar zilele lucratoare) se suporta ... (vezi toată discuția)
Concediu boala cod 06 IldikoB IldikoB Buna ziua, am o nelamurire : concediu boala initial cod 06 : 4 zile din care 2 lucratoare, concediu in continuare 7 zile . Nelamurirea este daca mai plateste ... (vezi toată discuția)
Concediu medical in continuare Vioreld Vioreld buna ziua. am un certificat medical initial, urgenta medicala (cod 06), cod diagnostic 745, 3 zile. apoi, alt certificat, in continuare, boala obisnuita (cod ... (vezi toată discuția)