avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 928 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Alcool La Volan
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Alcool La Volan

Buna ziua in data de 9 noiembrie 2016 mam urcat baut la volan dar nu am apucat sa merg si am fost oprit de un echipaj rutier.am fost dus la analize am suflat in etilotest si mia iesit 0.64.in sange 1.20.acum astept sa fiu chemat in instanta .nu am mai avut nici un fel de probleme pana acum.ce pronostic urmeaza sa primesc .Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: cristy46 , utilizator 09:33, 22 Ianuarie 2017
Fara nici o suparare ... dar cele 2 hotarari urgentate nu cred ca vor fi niciodata aplicate.
Si eu as beneficia de una din ele ... dar Romania niciodata.

[Pe AvocatNet ignoram zona politica. Va rugam sa faceti la fel.]
Ultima modificare: Luni, 23 Ianuarie 2017
Admin, administrator
Da si eu ma gandesc ca nu vor fii acceptate sper totusi ca pkate am noroc si scap mai usor nu am avut accident nu mam certat cu politia a fosc cat mai simplu doar ca eram baut in rest nimic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare permis ? ku990 ku990 am doua dosare penale ptr conducere fara permis, perioada intre ele fiind de o luna. Acum o zi a sosit si permisul, dobandit in perioada de cercetare, ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere Vasile851 Vasile851 la 1.10 alcol in sange! se anuleaza permisu? (vezi toată discuția)
Conducere fara permis,punerea in circulate un autovehicol ne inmatriculat cu numere false Bosanceanu Bosanceanu Buna seara , am un dosar in faza de cercetare sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere, ... (vezi toată discuția)