Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu maternitate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu maternitate

Angajatorul este obligat sa îmi restituie roti banii pe concediul medical?sunt în concediu din octombrie Si pe ultimele 6 luni am 1900 brut. Si cred ca nu mi.a dat roti banii.multumesc
RoxanaStm a scris:

Angajatorul este obligat sa îmi restituie roti banii pe concediul medical?sunt în concediu din octombrie Si pe ultimele 6 luni am 1900 brut. Si cred ca nu mi.a dat roti banii.multumesc

Sunteti in concediu medical sau concediu de maternitate? Titlul postarii nu are legatura cu continutul postarii. Cele doua concedii se calculeaza diferit. Oricum, in niciunul din cele doua cazuri - boala sau maternitate - nu veti primi banii integral, ca si cum ati lucra. Insa, repet, calculul indemnizatiei pe care o primiti este diferit, in functie de felul concediului.