Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Consiliere juridica domeniu imobiliar pe baza de ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Consiliere juridica domeniu imobiliar pe baza de antecontract

Buna ziua! Am nevoie serviciile unui avocat in a ma consilia, pe baza unui antecontract incheiat cu un dezvoltator imobiliar, in legatura cu legalitatea intarzierilor intervenite in construirea blocului (7luni). Mentionez ca am primit si notificari privind aceasta intarziere din partea lor, desi in antecontract eisi-au asumat o intarziere maxima de 90 zile. Multumesc anticipat!
Este un antecontract incheiat la Notar? s-au specificat penalitatile in caz de intarziere? (pe zi?)