Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Discriminare Biserica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Discriminare Biserica

Buna ziua,

Numele meu este Vasile si am doua job-uri, daca pot spune asa.

In weekend profesez ca pastor intr-o comunitate mica din judetul Cluj dar in timpul saptamanii lucrez la o multinationala-vorbind fluent germana si olandeza - si avand in vedere ca am facut si studii economice superioare.
Consiliul de conducere a Bisericii-pe tara- mi-a pus in vedere sa renunt la al doilea job, cel lumesc..parca ar trai in evul mediu..mie mi se pare ca e vorba de o crasa discriminare si as vrea sa dau biserica in judecata..ce propuneti?

Va multumesc,

Cu stima, Vasi
xlbocskay, utilizator
Puteti actiona in instanta Biserica , dar care ar fi obiectul actiuni?
Ati intrebat pe cei din conducerea bisericii daca va asigura ei veniturile obtinute in cursul saptamanii in schimbul renuntariu la job??
Bună,

Va mulțumesc pentru feedback. Până la urmă vor să mă strângă cu ușa sa renunț..
Foarte bună întrebare: răspuns... Nu-i interesează din ce trăiesc.. Ei,normal,traiesc ca îmbuibații...niste nesimțit care fură oamenii fără rușine și unii mai sunt și turnatori..
Acum, stiti si dvs vorbele "Pana la Dumnezeu te mananca sfintii!" si "Pestele de la cap se impute!"...
Se pare ca orice biserica are si uscaturi! :)