Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot sa evacuez pe cineva din casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot sa evacuez pe cineva din casa

buna bunicul meu locuieste cu fica, ginerele , nepoata lui . probemele au inceput la scur timp dupa ce sa mutat ginerele la el . certuri batai ... cum poate sa il evacuieze din casa pe ginere ,fica ,si nepoata lui . mentionez ca au buletin pe adresa respectiva . Mai mentionez ca am inregistari cum sare la el sal bata il ameninta si injura .
Problemele sunt delicate. In primul rand trebuie lamurit cine este proprietarul tabular al casei si terenului aferent, apoi modalitatea care a facut primirea in spatiu pe fiica, ginere si nepotica. Daca certurile si bataile continua trebuie facuta plangere la politie pentru lamurirea lucrurilor. .
Bunicul sa formuleze un ordin de protectie si sa solicite evacuarea din imobil a persoanelor respective. Sa depuna in prealabil si o plangere la politie.
bunicul este titularul apartamentului , fica lui a locuit un timp acolo dupa care sa casatorit a locuit la ginere intretimp a aparut si nepoata care are 2 ani si jum acum , la evacuat pe el de unde stateau si sa rugat de el sa le faca buletine si sa stea acolo pana gaseste cu chirie si sa facut chirie .