Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... crestere salariu minim brut-concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

crestere salariu minim brut-concediu medical

Buna ziua.
Avand in vedere cresterea salariului minim brut de 1450 lei de la 1 februarie, in situatia angajatilor care se afla in concediu medical, care este data intocmirii actului aditional la CIM sau emiterii deciziei, 1 februarie sau dupa ce revin din concediul medical?
multumesc.
Majorarea salariului si intocmirea actelor aditionale la c.i.m. privind majorarea acestuia va avea loc dupa revenirea din concediu medical.