Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bani depuși in banca de defunct
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bani depuși in banca de defunct

Buna seara, tata a decedat, la fel și mama in urma cu 3 ani, acuma urmează să facem succesiunea și după mama și după tata care a decedat in noiembrie 2016. Pe lângă celelalte bunuri, cum se poate afla daca acesta in timpul vieții a depus bani la banca pentru el sau pentru moștenitori, dar totuși nu apare nicăieri nimic, dovada clara. Apare niște fluturași precum ca a depus și a retras apoi din banca anumite sume de bani. Care este modalitatea de a afla daca exista vreun cont bancar de care nu a spus in timpul vieții. Acești bani se pot pierde in bănci daca nu spune nimic despre ei.
mulțumesc frumos.
Se pot face adrese de notar sau de instanta catre banci.
Buna seara,
Va sfatuiesc sa solicitati notarului sa formuleze niste adrese bancilor si veti afla daca exista sau nu depuneri.