Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... masina vanduta si revanduta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

masina vanduta si revanduta

Buna ziua.

Am vandut o masina cuiva si pana am reusit sa scot fiscalul, a durat cateva luni, persoana in cauza a vandut-o mai departe, care la randul ei a vandut-o iar. Am reusit prin agentia unde a facut RCA-ul de curand, sa identific persoana. Cum procedez mai departe ?

multumesc
Daca dv sunteti vanzatorul,la momentul incheierii documentelor de tranzactionare vehicul nu ati scos si fisa de radiere fiscala ?
Daca dv sunteti vanzatorul de ce a durat cateva luni pana ati reusit sa scoateti fiscalul,
document obligatoriu de depus la incheierea formalitatilor de tranzactionare vehicul?
Nu am scos fiscalul pentru ca masina o am pe hotarare judecatoreasca in urma partajului. Acum am vorbit cu fostul sot si mi-a facut procura sa pot scoate masina din evidenta fiscala si din circulatie. Masina e inmatriculata pe numele lui.