Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de prima inmatriculare (poluare)?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de prima inmatriculare (poluare)?

In 2011 am platit aceasta taxa,anul trecut am depus acte pentru a-mi fi restituita.S-a aprobat,am primit prima transa asta toamna.
Eu am platit in 5 minute acea suma,ei au zis ca mi-o returneaza in 5 ani.
Deci mai aveam de primit cate o suma odata / an in urmatorii 4 ani.
Vreau sa stiu daca mai primesc restul de bani,avand in vedere ca deja am primit pe un an si mai ramasese restul de 4 transe.
Multumesc!
Da, o sa primiti si celelalte 4 transe in urmatorii 4 ani.
Multumesc de raspuns,sunt incantat dar am vazut un articol in ziar cum ca daca au anulat timbrul de mediu,cei care au platit taxa de prima inmatriculare intre 2007 si 2013 nu o vor mai putea recupera.Sau e valabil de acum incolo?Multumesc.