avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa de prima inmatriculare (poluare)?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa de prima inmatriculare (poluare)?

In 2011 am platit aceasta taxa,anul trecut am depus acte pentru a-mi fi restituita.S-a aprobat,am primit prima transa asta toamna.
Eu am platit in 5 minute acea suma,ei au zis ca mi-o returneaza in 5 ani.
Deci mai aveam de primit cate o suma odata / an in urmatorii 4 ani.
Vreau sa stiu daca mai primesc restul de bani,avand in vedere ca deja am primit pe un an si mai ramasese restul de 4 transe.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters412002 , utilizator 22:10, 5 Februarie 2017
Da, o sa primiti si celelalte 4 transe in urmatorii 4 ani.
Multumesc de raspuns,sunt incantat dar am vazut un articol in ziar cum ca daca au anulat timbrul de mediu,cei care au platit taxa de prima inmatriculare intre 2007 si 2013 nu o vor mai putea recupera.Sau e valabil de acum incolo?Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto 2010. primim toti banii sau doar in rate? adicxu adicxu Buna ziua.Am platit taxa in 2009 si 2010.Am dat in judecata in 2012 ,si abia in 5 noiembrie 2013 am primit de la Curtea de apel.Ulterior a mai trebui sa merg ... (vezi toată discuția)
Recuperarea taxa auto 2012 Mario70 Mario70 Pentru a-mi putea recupera taxa auto platita pe data de 20 ianuarie 2012,am recurs la a da in judecata statul.Eu am platit in perioada respectiva taxa auto cu ... (vezi toată discuția)
Taxa auto 2008 bogdan1485 bogdan1485 Buna seara. Am platit taxa auto pentru un autoturism achizitionat din Germania in data de 12.02,2008. Se mai poate recupera aceasta taxa? (vezi toată discuția)