avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 975 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pasii de urmat pentru infiintarea unui SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pasii de urmat pentru infiintarea unui SRL

Buna ziua,
As avea nevoie de pasii necesari pentru infiintarea unei societati cu raspundere limitata.
In prima etapa am facut rezervarea societatii online si o am printata!
De aici stiu ca trebuie completate mai multe acte, cereri, declararii si depuse care si cum pe unde nu stiu ?!
Actul constitutiv ca si model gasit pe internet se va completa de catre mine ca si administrator si doar se va tehnoredacta la ORC sau ?!
Am inteles ca se se depun toate actele intr-un dosar, intrun singur loc sau in mai multe ?
Intreb aceste lucruri si as dori sa ma ajute cineva cu toti pasii, in ordinea lor si cu tot ce trebuie sa platesc.

Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: sambotin_bogdan_s , utilizator 14:10, 7 Februarie 2017
Va sfatuiesc sa apelati la serviciile unui avocat, care va poate ajuta cu intomirea intregii documentatii necesare in acest sens.
Tocmai doresc sa elimin aceasta parte de a apela la un jurist, avocat ...si a mai platii acel onorariu!
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare societate cospinel cospinel Pentru o ferma legumicola cu doi asociati persoane fizice ce forma de organizare ar fi mai indicata(srl,pf,snc,etc)? si de ce ? (vezi toată discuția)
Infintare srl d807 d807 MA PUTETI AJUTA CU TOTI PASII PE CARE TREBUIE SA-I FAC PENTRU A INFINTA UN SRL, SAU O ASOCIATIE FAMILIALA,SI CARE AR FI MAI RENTABILA SI DE CE? MENTIONEZ CA ... (vezi toată discuția)
Factura online emisa de hotels.com lucian-grigorescu lucian-grigorescu Ma puteti ajuta cu un raspuns? Exista legislatie care reglementeaza DACA SI CUM se accepta in fiscalitatea romaneasca facturile emise de agentii online de ... (vezi toată discuția)