Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pasii de urmat pentru infiintarea unui SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pasii de urmat pentru infiintarea unui SRL

Buna ziua,
As avea nevoie de pasii necesari pentru infiintarea unei societati cu raspundere limitata.
In prima etapa am facut rezervarea societatii online si o am printata!
De aici stiu ca trebuie completate mai multe acte, cereri, declararii si depuse care si cum pe unde nu stiu ?!
Actul constitutiv ca si model gasit pe internet se va completa de catre mine ca si administrator si doar se va tehnoredacta la ORC sau ?!
Am inteles ca se se depun toate actele intr-un dosar, intrun singur loc sau in mai multe ?
Intreb aceste lucruri si as dori sa ma ajute cineva cu toti pasii, in ordinea lor si cu tot ce trebuie sa platesc.

Multumesc frumos!
Va sfatuiesc sa apelati la serviciile unui avocat, care va poate ajuta cu intomirea intregii documentatii necesare in acest sens.
Tocmai doresc sa elimin aceasta parte de a apela la un jurist, avocat ...si a mai platii acel onorariu!
Multumesc