Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Reluarea activitatii dupa CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Reluarea activitatii dupa CIC

Buna ziua! Am un angajat care a avut CIC din data de 10.02.2015-10.02.2017, reluarea activitatii trebuie facuta pe data de 11.02.2017 dar cade sambata, specific ca firma este libera sambata si duminica, cu ce data ar trebui facuta reluare activitatii, ce acte sunt necesare si cum se opereaza in Revisal.
Va multumesc!
Decizia de incetare a suspendarii c.i.m. si de reluare a activitatii se va face incepand cu data de 11.02.2017 , dar efectiv salariata va reveni la munca incepand cu data de 13.02.2017.

In REVISAL operati incetarea suspendarii c.i.m. cu data de 11.02.2017.
Cornel Vasile, Consilier juridic
se inregistreaza reluarea cu data de 11.02 dar se poate transmite in reges luni 13.02?
Aveti termen 20 de zile lucratoare de la data de 11.02.2017 pentru transmiterea incetarii suspendarii c.i.m.
multumesc mult!