avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva cabinet avocatura
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva cabinet avocatura

BUNA ZIUA.AM O RUGAMINTE LA DUMNEAVOASTRA DACA PUTETI SA MA LAMURITI .STIU CA O SOCIETATE POATE DEVENI PLATITOR DE TVA DACA DEPASESTE PLAFONUL DE 35.000 DE EURO.ITREBAREA MEA AR FI URMATOAREA: LA CABINETELE DE AVOCATURA PENTRU A DEVENI PLATITORI DE TVA TREBUIE SA AJUNCI LA PLAFONUL DE 35.000 DE EURO INTR-UN AN SAU IN TREI LUNI?????ADICA DACA EU CA AVOCAT REALIZEZ VENITURI INTR-O LUNA DE 10.000 E IN ALTA DE 5.000 E IN ALTA 10.000E.MA INREGISTREZ PLATITOR DE TVA ATUNCI??????????? SAU MA INREGISTREZ LA SFARSITUL ANULUI???????????
Cel mai recent răspuns: donya , utilizator 12:43, 11 Septembrie 2009
Va multumesc pentru raspunsuri.Va doresc o zi buna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depasire plafon cifra de afaceri de 35000 euro ADRIANA RATIU ADRIANA RATIU firma este platitoare de impozit pe profit si de tva si depune declaratiile trimestrial.la sfarsitul anului 2008 am depasit cifra de afaceri de 35000 ... (vezi toată discuția)
Inregistrare platitor de tva acuarm acuarm Sunt intreprindere individuala infiintata in 02.09.2009.La 31 dec. 2009 am realizat o cifra de afaceri de 121.300 ron. Cand ar trebui sa devin platitor de TVA? ... (vezi toată discuția)
Inregistrare platitor tva PUFACONT PUFACONT In luna octombrie am ajuns la suma pentru care trebuie sa devin platitor de tva cum ma inregistrez la finante care este procedura, modificarea dec. vector ... (vezi toată discuția)