Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA tva cabinet avocatura
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

tva cabinet avocatura

BUNA ZIUA.AM O RUGAMINTE LA DUMNEAVOASTRA DACA PUTETI SA MA LAMURITI .STIU CA O SOCIETATE POATE DEVENI PLATITOR DE TVA DACA DEPASESTE PLAFONUL DE 35.000 DE EURO.ITREBAREA MEA AR FI URMATOAREA: LA CABINETELE DE AVOCATURA PENTRU A DEVENI PLATITORI DE TVA TREBUIE SA AJUNCI LA PLAFONUL DE 35.000 DE EURO INTR-UN AN SAU IN TREI LUNI?????ADICA DACA EU CA AVOCAT REALIZEZ VENITURI INTR-O LUNA DE 10.000 E IN ALTA DE 5.000 E IN ALTA 10.000E.MA INREGISTREZ PLATITOR DE TVA ATUNCI??????????? SAU MA INREGISTREZ LA SFARSITUL ANULUI???????????
Va multumesc pentru raspunsuri.Va doresc o zi buna.