Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Marire salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Marire salariu

buna ziua , pana la data de 1 februarie salariul meu brut era incadrat la 1308, practic era mai mic decat minim pe economie 1 februarie 2017 , mi s-a acordat o crestere de 20% prin legea data de guvern , sunt curios nu trebuia sa mi se mareasca salariul la 1450 si tocmai dupa asta sa mi se dea marirea de 20 %?
Nu, intrucat majorarea de 20% prevazuta de OUG 2/2017 se aplica la nivelul acordat pentru luna ianuarie 2017.