avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Marire salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Marire salariu

buna ziua , pana la data de 1 februarie salariul meu brut era incadrat la 1308, practic era mai mic decat minim pe economie 1 februarie 2017 , mi s-a acordat o crestere de 20% prin legea data de guvern , sunt curios nu trebuia sa mi se mareasca salariul la 1450 si tocmai dupa asta sa mi se dea marirea de 20 %?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:52, 14 Februarie 2017
Nu, intrucat majorarea de 20% prevazuta de OUG 2/2017 se aplica la nivelul acordat pentru luna ianuarie 2017.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Consilier primarie comuna Petrina12 Petrina12 BUNA ZIUA, FIICA MEA A FOST NUMITA IN FUNCTIE IN DATA DE 3 IANUARIE 2017 SI PRIMESTE UN SALARA DE BAZA/INCADRARE DE 1250 SI UN SPOR DE CONDITII VATAMATOARE DE ... (vezi toată discuția)
Majorare salariu nicolu nicolu Buna ziua! Sunt inspector in cadrul unei primarii si am avut salariul brut de 1377 lei. Dupa majorarea salariilor cu 20% conform ordonantei de guvern am ... (vezi toată discuția)
Despre legea salarizarii la bugetari gabisim gabisim Buna ziua lucrez intro institutie de stat . La o discutie cu sefi mai mari mi sa spus ca nu pot sa-mi mareasca salariu din motive ca nu le permite legea ... (vezi toată discuția)