avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Calcul salarial
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Calcul salarial


Buna ziua, ma puteti ajuta cu un calcul salarial si salariulde incadrare in urmataoarea speta :bibliotecar -clasa de salarizare 34,coeficient de ierarhizare 2.26 ( vechime 9 ani, indemnizatie de conducere 15%,spor conditii vatamatoare 10%, spor de solicitare neuropsihic 5% si spor vechime ).In luna ianuarie salariul brut a fost de 1294 lei .
Cel mai recent răspuns: B_ioanamaria , utilizator 12:35, 24 Februarie 2017
Va rog vreau si eu un raspuns daca se poate.
Bibliotecar cu studii medii, postliceale sau fostul SSD?
Studii medii.
Conform Anexei IV/2b punctul 3 pozitia 7 pentru bibliotecar cu studii medii grad profesional II (asta deduc ca aveti dupa clasele de salarizare) este de 704 lei. Indemnizatia de conducere este in cuantum de 106 lei, Spor conditii : 70 lei, spor solicitare neuropsihica 35 lei. Total salariu baza initial: 915 lei.
Salariul de baza actualizat la data de 01.02.2017 (cu toate modificarile din 2010 si pana in prezent) este de 1552 lei. Pentru 9 ani vechime in munca primiti gradatia 2 de vechime, adica 12.5%, aplicata la salariul de baza, total 194 lei.
Salariu brut dupa data de 01.02.2017: 1552+194=1746 lei.
Va multumesc .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul salarial si salariul de incadrare B_ioanamaria B_ioanamaria Buna ziua, ma puteti ajuta cu un calcul salarial in urmataoarea speta :bibliotecar -clasa de salarizare 34,coeficient de ierarhizare 2.26 ( vechime 9 ani, ... (vezi toată discuția)
Calcul salarizare functionar public ioanagts ioanagts Buna ziua, am rugamintea sa ma ajutati si pe mine cu calculul salariului pt inspector, I, grad debutant, gradatia 3, clasa 31 salarizare- la 1 ian 2017 ... (vezi toată discuția)
Calcul salariu monica_soare79 monica_soare79 Buna ziua. Am fost angajata ca functionar public debutant, in functia publica de executie de referent de specialitate, clasa II, grad profesional debutant ... (vezi toată discuția)