Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... egalizare salar conform deciziei CCR nr.794/2016
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

egalizare salar conform deciziei CCR nr.794/2016

Buna ziua.Sunt angajat personal contractual la o institutie publica.As vrea sa stiu cum pot afla, avand in vedere decizia CCR nr.794/2016, salariul maxim in plata pentru functia pe care sunt incadrat.Carei institutii sa ma adresez?Am gasit functia mea in nomenclatorul de functii din M500 de pe site-ul Ministerului Muncii.Cine este obligat sa imi furnizeze aceste date?Multumesc
Angajatorul dvs. va poate furniza o astfel de informatie sau cei de la Ministerul Muncii... nu incercati la ITM, intrucat nu detin astfel de date.
angajatorul nu detine o astfel de informatie
Atunci incercati la MInisterul Muncii sau Ministerului sub autoritatea caruia va desfasurati activitatea.
Ba eu cred ca mai degraba ANAF-ul, unde trimitem toti declaratia M500 care cuprinde atat functia, gradul profesional si gradatia de vechime, cat si salariul.
Am sa cer informatii de la ANAF.Cererea o voi face online dar aici m am lovit de alta problema : depun o petitie/cerere reglementata de OG nr.27/2002 sau cer informatii de interes public conform Legii nr.544/2001?doar aceste 2 optiuni(restul optiunilor nu sunt viabile) le am la formularul lor de contact online de aici [ link extern ] /

Sunt obligati sa imi raspunda sau pot invoca faptul ca sunt informatii confidentiale, cu toate ca nu cer sa imi indice nominal vreo persoana?
sosobi, utilizator