avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 296 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Concediul de risc maternal 2017
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Concediul de risc maternal 2017

Buna ziua
Am o nelamurire deoarece am vazut mai multe calcule. Cu cat se plateste concediul de risc maternal(cod 15)? De exeplu la un salarul brut de:2994 si net 2500. La un concediu medical(cod 01) de 2 zile mi s-a tras 25% din venitul net, este normal?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Concediul de risc maternal IoanaAld IoanaAld Buna ziua Am o nelamurire deoarece am vazut mai multe calcule. Cu cat se plateste concediul de risc maternal? De exeplu la un salarul brut de:2994 si net ... (vezi toată discuția)
Buna ziua , am următoarea situație daca ma poate ajuta cineva ... Geo12345 Geo12345 Buna ziua , Am următoarea situație daca ma poate ajuta cineva . Februarie -concediu cod 01 Martie 01-15 - concediu cod 01 Martie 15-31 - concediu risc ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie concediu medical in timpul sarcinii irimiadaniela irimiadaniela in timpul sarcinii de la 3 la 4 luni,am avut medical de 75%.la salariul minim pe economie adik 850 lei.este normal sa mi se ia aproape jumate din astia 850 ... (vezi toată discuția)