Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cod caen
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cod caen

ce implica infiintarea unei intreprinderi individuale pe cod caen 6832
ma intereseaza daca in urma contractului de prestari servicii cu asociatiile de proprietari cu privire la editarea listelor de plata lunare se incadreaza pe caenul 6832 al unei intreprinderi individuale,

Pai mergeti la Registrul comertului si faceti cerere, exact cum doriti, PFA, II sau IF - ce-i asa de greu?

Pai acest 6832, chiar asa se denumeste, Administrarea imobilelor pe baza de comision sau contract.

Probabil ca sunteti calificat si aveti si atestatul de la Primarie in acest sens?
Adam Grecu, utilizator
nu e vorba de greutate, am intampinat o mica problema cu un nou presedinte, care contesta legalitatea contractului, ca nu se incadreaza la codul caen pe care emit factura. De asemenea as vrea sa stiu daca voi incepe sa completezdeclaratia 112 si s-o transmit la ANAF, o pot face pe acelasi caen?
am atestat si de la primarie si am atestat si cursuri prin ministerul muncii

Firma dvs. nu trebuie sa completeze si nici sa transmitra vreo D112. Acest lucru tre' sa-l faca as. proprietari. Daca in fisa postului trebuie sa faceti si chestia aceasta, este treaba dvs. Codul este bun, dar puteti folosi pentru as. prop. codul caen 9499 cu tariful de risc 0,168. in fond este vorba despre activitatea asociatiei nu a firmei dvs.
Pe dl. presedinte, mai puneti-l sa citeasca - nu ca nu ar sti, dar poate sa faca diferenta dintre cod caen 9499 cu tariful de risc 0,168 si codul caen 6832 cu tariful de risc 0,159... Nu ca ar fi nush ce castig...
Pe factura dvs. codul caen corect, daca il afisati, este 6832. Cu ce il deranjeaza pe presedinte? Daca il deranjeaza, nu il mai afisati...
Succes!