Forum Discuţii juridice Executare silită Executare
Discuție deschisă în Executare silită

Executare

Am avut un accident cu un auto în timp ce eram în orele de program în vânzări ca agent la o SC .Acum
Menționez că am evitat intro curba cum reiese și din pv la politie un alt auto ce intrase pe contrasens și am iesit în șanț

nu mai sunt angajat la acea sc si mi se cere să plătesc o sumă de 14 ooo Ron paguba produsa la auto
Timp de un an de zile mi au fost opriți din salariu câte 200 Ron
E normal ca eu să le plătesc această suma
Teoretic da, ar trebui sa reparati prejudiciul cauzat SC. Insa in cazul de fata, cum vad eu problema, nu trebuia ca dvs sa platiti paguba ci soferul care a produs accidentul culpa acestui eveniment fiindu-i atribuita. Din ce am inteles sunteti pus in executare, daca vi s-a oprit din salariu. In baza la ce a pornit executarea silita?? Exista o hotarare judecatoareasca sau in constractul de munca este stipulat asa ceva?
Daca sunteti vinovat de producerea accidentului, atunci va trebui sa suportati c/v prejudiciului.
Am semnat o hârtie de la sc precum ca mi se va opri din salariu atâta tot. Acum m a contactat un avocat care mi a zis că trebuie să plătesc cumva
Multumesc