Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... in ce conditii elibereaza primaria o adeverinta APIA ?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

in ce conditii elibereaza primaria o adeverinta APIA ?

in ce conditii elibereaza primaria o adeverinta APIA ?ce trebuie sa indeplineasca contribuabilul pentru a putea beneficia de eliberarea adeverintei de apia ?dupa ce lege se elibereaza adeverinta de APIA ?sunt necesare acte de proprietate pentru a se elibera adeverinta sau se merge declarativ pe propria raspundere ?
Conform art. 36 alin. (5) din Regulamentul (UE) nr. 1307/2013, suprafaţa pentru care fermierii solicită plăţi directe trebuie să fie la dispoziţia acestora.

Asadar, fermierul trebuie să prezinte la depunerea cererii unice de plată sau a modificărilor aduse acesteia documentele necesare care dovedesc utilizarea terenului agricol, inclusiv a terenurilor care conţin zone de interes ecologic, precum şi a animalelor.

Detalii : [ link extern ] /