Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... stivuitorist - garantie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

stivuitorist - garantie

I se poate retine garantie pentru ca lucreaza in depozit (incarca si descarca marfa, pregateste marfa pentru livrare) in baza Legii nr. 22/1969?
Pentru ce operatiuni desfasoara, nu i se poate retine in mod normal garantie.

Gestionar, în înţelesul legii, este acel angajat al unei persoane juridice prevăzute la art. 176 din Codul penal care are ca atribuţii principale de serviciu primirea, păstrarea şi eliberarea de bunuri aflate în administrarea, folosinţa sau deţinerea, chiar temporară, a acesteia.