avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1200 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Chem Primaria la receptionarea lucrarii?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Chem Primaria la receptionarea lucrarii?

Am inceput demersurile pentru construirea unui gard legal, cu autorizatie de constructie. Exista obligatia sa chem pe cei de la Primarie la finalizarea lucrarii pentru a constata terminarea constructiei?

Alte discuții în legătură

Autorizatie de construire vs servitute de vedere drakula drakula Am extins o constructie avand proiect si toate autorizatiile de construire legale. S-a facut si receptia lucrarii de catre Primarie si s-a constatat ca am ... (vezi toată discuția)
Constructie fara autorizatie SMART STAFF CONSULTING SRL SMART STAFF CONSULTING SRL Detin un teren concesionat de la primarie in 2004, cumparat ulterior in 2006. Pe acest teren mi s-au emis 2 certificate de urbanism pentru constructie: unul in ... (vezi toată discuția)
Taxe si impozite matyy matyy BUNA SEARA. AM UN TEREN UNDEVA LA TARA ,PE CARE AM CONSTRUIT DOAR FUNDATIA, AM OPRIT LUCRARILE DIN LIPSA DE BANI,AUTORIZATIA DE CONSTRUCTIE A EXPIRAT SI NICI ... (vezi toată discuția)