Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... trusa prim ajutor
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

trusa prim ajutor

Este obligatorie in farmacia comunitara?multumesc
Trusa de prim ajutor este obligatorie in orice spații comerciale care permit accesul direct al clienților la mărfurile expuse
ORDIN nr. 427 din 14 iunie 2002
pentru aprobarea componentei trusei sanitare şi a baremului de materiale, ce intra în dotarea posturilor de prim ajutor fără cadre medicale
ANEXA 2
Trusele sanitare de acordare a primului ajutor medical vor fi folosite astfel:

2. Activitate de comerţ:
2a) spaţii comerciale care permit accesul direct al clienţilor la mărfurile expuse;
2b) spaţii comerciale organizate pe subunitati pentru prezentare şi desfacere;