Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... A fi la dispozitia angajatorului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

A fi la dispozitia angajatorului

Ce inseamna a sta la dispozitia angajatorului, in protectie sociala, platit cu 75% brut, 50% net ?
- a sta acasa , la dispozitia angajatorului
-a veni la servici , program complet?
Va rog argumentati - text lege.
Multumesc
Să înțeleg că sunteți în șomaj tehnic? Detalii găsiți la acest link:
[ link extern ] /
Nu.
Vreau sa stiu cadrul legal al sintagmei- a fi la dispozitia angajatorului. Ce presupune, asa cum am exemplificat, initial.
Multumesc pentru raspuns