avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Amortizare program informatic
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Amortizare program informatic

Buna ziua,am achizitionat in 2015 un program informatic in val de 20000 din care am amortizat doar jumatate.In 2017 s-a achizitionat un alt program(nu era convenabil celalalt) .Ce se intampla cu amortizarea pe care nu am inregistrat-o pe 681?O prind pe nedeductibil sau pur si simplu nu o mai inregistrez?

Alte discuții în legătură

Mijloace fixe neutilizate Bajinaru Ramona Bajinaru Ramona Societatea a efectuat 3 ani lucrari de constructii pentru care s-au achizitionat mijlloace fixe utile in desfasurarea acestei activitatii. In 2011 nu a mai ... (vezi toată discuția)
Reevaluare apartament si parcare Mariralu Mariralu Buna ziua , Am o nelamurire privind inregistrarea reevaluarii . Apart. achizitionat in 2010 - 428.920,72 Amortizare pana la martie 2012 ... (vezi toată discuția)
Reevaluare cladiri danabobo danabobo Buna ziua,am urm situatie:Val cladir=364000;amortizarea calculata la data reevaluarii=30000;val dupa reevaluare=341000;mentionez ca nu a mai fost facuta alta ... (vezi toată discuția)