avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare contract vanzare cumparare cu uzufruct
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare contract vanzare cumparare cu uzufruct

Cum se poate anula un contract de venzare cumparare cu uzufruct atunci cand ambele parti sunt de acord?
Cel mai recent răspuns: Catalin.com , utilizator 14:54, 19 Aprilie 2017
Buna ziua.

Daca ambele parti sunt de acord, faceti un acord de incetare a contractului in discutie.
Trebuie sa va prezentati la un notar public in vederea realizarii acordului, intrucat si contractul de vanzare cumparare cu drept de uzufruct a fost incheiat in forma autentica, la notar.
Multumesc!pot merge la orice notar sau la cel unde am incheiat contractul in cauza ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Act de vanzare cumparare ContSters123668 ContSters123668 ce act de vanz-cump nu poate fi atacat in instanta.sunt singur la parinti,tatal meu are un copil din alta relatie,si parintii mei vor sa mi faca mie act de ... (vezi toată discuția)
Contractul vanzare cumparare in forma electronica ?? divatz divatz Buna seara am si eu o intrebare Contractul de vanzare cumparare dat cumparatorului are valabilitate sau cumparatorul trebuie sa aiba contractul in original. ... (vezi toată discuția)
Nefinalizare la termen HCPC HCPC Buna ziua, Am vrut sa cumparam casa la cheie. Am semnat un precontract pt o casa in construcite, termenul de finalizare fiind 30 septembire, insa baietii se ... (vezi toată discuția)