Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare contract vanzare cumparare cu uzufruct
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare contract vanzare cumparare cu uzufruct

Cum se poate anula un contract de venzare cumparare cu uzufruct atunci cand ambele parti sunt de acord?
Buna ziua.

Daca ambele parti sunt de acord, faceti un acord de incetare a contractului in discutie.
Trebuie sa va prezentati la un notar public in vederea realizarii acordului, intrucat si contractul de vanzare cumparare cu drept de uzufruct a fost incheiat in forma autentica, la notar.
Multumesc!pot merge la orice notar sau la cel unde am incheiat contractul in cauza ?