Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... NECONCORDANTA intre CARNETUL DE MUNCA si FLUTURASI.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

NECONCORDANTA intre CARNETUL DE MUNCA si FLUTURASI.

Buna seara!
Din anul 1997 si pana in prezent am pastrat toti FLUTURASII.
In urma verificarii acestora cu datele inscrise in CARNETUL DE MUNCA sunt diferente ,bineinteles in defavoarea mea.
Intrebarea este:
Daca mai pot rezolva ceva,unde ma pot adresa?
Multumesc!
CALCULARE PENSIE.

Buna ziua.
Am gasit site LaPensie.com in care pot calcula valoarea pensiei ce o voi primi.
In toti anii de activitate am avut si 11 luni de SOMAJ.
INTREBAREA mea este:
Introduc in calcul si retributia primita de la DMPS pentru cele 11 luni de SOMAJ?
Multumesc!
Da. Somajul este stagiu de cotizare pt pensie.