Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul concediu de risc maternal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul concediu de risc maternal

Ma puteți ajuta va rog cu calculul unui concediu de risc maternal ? Salariul brut pe luna octombrie a fost 2200, iar din noiembrie a fost 2520.
Mulțumesc
ati putea sa imi calculați concediu de risc maternal de la 1 martie avand salariul brut pe ultimele 6 luni de : sept-dec 1900 lei si ian -febr 2080 lei fiind angajata la 8 ore de luni-vineri?
Buna seara,
In modul de calcul al indemnizatiei de risc maternal care venit brut se ia in calcul? Salariul brut de incadrare care este acelasi in fiecare luna,sau venitul brut realizat unde sunt incluse si primele de vacanta,bonusuri de performanta? Daca iau in calcul veniturile brute realizate,ar iesi o indemnizatie mult mai mare decat daca as lua in calcul doar salariul brut de incadrare.

Stefania.B a scris:

Buna seara,
In modul de calcul al indemnizatiei de risc maternal care venit brut se ia in calcul? Salariul brut de incadrare care este acelasi in fiecare luna,sau venitul brut realizat unde sunt incluse si primele de vacanta,bonusuri de performanta? Daca iau in calcul veniturile brute realizate,ar iesi o indemnizatie mult mai mare decat daca as lua in calcul doar salariul brut de incadrare.

asta nu stiu sa va spun.
man mihaela, utilizator

man mihaela a scris:

Stefania.B a scris:

Buna seara,
In modul de calcul al indemnizatiei de risc maternal care venit brut se ia in calcul? Salariul brut de incadrare care este acelasi in fiecare luna,sau venitul brut realizat unde sunt incluse si primele de vacanta,bonusuri de performanta? Daca iau in calcul veniturile brute realizate,ar iesi o indemnizatie mult mai mare decat daca as lua in calcul doar salariul brut de incadrare.

asta nu stiu sa va spun.

pe net asa scrie salariul minim brut
Buna ziua, ma puteti ajuta cu calculul cincediului de risc maternal