avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1628 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calcul concediu de risc maternal
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calcul concediu de risc maternal

Ma puteți ajuta va rog cu calculul unui concediu de risc maternal ? Salariul brut pe luna octombrie a fost 2200, iar din noiembrie a fost 2520.
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Marinela1986 , utilizator 10:17, 13 Februarie 2024
ati putea sa imi calculați concediu de risc maternal de la 1 martie avand salariul brut pe ultimele 6 luni de : sept-dec 1900 lei si ian -febr 2080 lei fiind angajata la 8 ore de luni-vineri?
Buna seara,
In modul de calcul al indemnizatiei de risc maternal care venit brut se ia in calcul? Salariul brut de incadrare care este acelasi in fiecare luna,sau venitul brut realizat unde sunt incluse si primele de vacanta,bonusuri de performanta? Daca iau in calcul veniturile brute realizate,ar iesi o indemnizatie mult mai mare decat daca as lua in calcul doar salariul brut de incadrare.

Stefania.B a scris:

Buna seara,
In modul de calcul al indemnizatiei de risc maternal care venit brut se ia in calcul? Salariul brut de incadrare care este acelasi in fiecare luna,sau venitul brut realizat unde sunt incluse si primele de vacanta,bonusuri de performanta? Daca iau in calcul veniturile brute realizate,ar iesi o indemnizatie mult mai mare decat daca as lua in calcul doar salariul brut de incadrare.

asta nu stiu sa va spun.
Ultima modificare: Vineri, 1 Martie 2019
man mihaela, utilizator


man mihaela a scris:


Stefania.B a scris:

Buna seara,
In modul de calcul al indemnizatiei de risc maternal care venit brut se ia in calcul? Salariul brut de incadrare care este acelasi in fiecare luna,sau venitul brut realizat unde sunt incluse si primele de vacanta,bonusuri de performanta? Daca iau in calcul veniturile brute realizate,ar iesi o indemnizatie mult mai mare decat daca as lua in calcul doar salariul brut de incadrare.

asta nu stiu sa va spun.

pe net asa scrie salariul minim brut
Buna ziua, ma puteti ajuta cu calculul cincediului de risc maternal

Alte discuții în legătură

Calcul indemnizatie de risc maternal ada-adutza ada-adutza As dori un calcul pentru luna Iulie. Din 1 Iulie intru pe concediu de risc maternal. Iunie: 1080 brut - 9 zile lucrate din 19 Mai: 207 lei brut - 2 zile ... (vezi toată discuția)
Calcul salariu in concediu medical irinaa1982 irinaa1982 Buna seara Va rog sa ma ajutati cu calcularea salariului in perioada in care amfost in concediu medical. Veniturile mele brute au fost: iunie 2013-2850 ... (vezi toată discuția)
Concediu de risc maternal. spețe, lămuriri Mirela Stănciulescu Mirela Stănciulescu Bună ziua aș vrea să mă ajutați și pe mine cu câteva răspunsuri am fost în risc maternal din noiembrie până în 15 ianuarie pe luna noiembrie am ... (vezi toată discuția)