avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1057 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... influentare avocat
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

influentare avocat

Buna ziua am si eu o intrebare.

Am un proces cu fosta concubina eu find cel parat dupa prima infatisare doamna tot il suna pe avocatul care ma apara si incerca sa il influenteze sa fie impotriva mea a declarat ca la intreogatoriu am mintit ca asa a zis avocatul meu ce pot face in cazul in care vad ca avocatul nu se intereseaza sa imi apere interesul tot timpul il suna si ii spune numai prosti .. este vorba de un proces pentru stabilirea domiciliul minorului va rog un raspuns multumesc
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 18:49, 10 Mai 2017
~ Conținut șters la cerere ~
Doamna face cum face politia cu avocatii acuzatului ca sa il convinga ca este vinovat si ca este bine sa primeasca arest si pedeapsa maxima...
Daca face asa cu fiecare avocat si fiecare avocat cedeaza psihic ar insemna ca s-ar ramane fara avocati...
Nu este asa...deloc...

Daca avocatul este profesionist va apara.
Avocatul dvs. va apara si daca nu aveti dreptate pentru ca el nu este judecatorul cauzei si sa decida el...

Daca avocatul a cedat psihic si are mustrari de constiinta se impune sa il schimbati.
Avocatii nu prea au mustrari de constiinta din cate stiu eu...pentru ca daca au trebuie sa renunte la caz si nu sa il piarda...

Vedeti si dvs. daca are mustrari de constiinta...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Disperat imi vreu copilul adrain adrain buna seara ma numesc adrian si am si eu o mare problema va rog sa ma indrumati.sunt in divort cu sotia mea avem un copil de 3 ani si sa hotarat sa plece de ... (vezi toată discuția)
Urgent : cerere respinsa ca nefondata . IonutPerschi IonutPerschi Buna ziua , am o intrebare referitoare la un caz . Sora mea este arestata preventiv intr-un dosar . Perioada de cand este arestata preventiv este de 7 luni si ... (vezi toată discuția)
Proces castigat de despagubiri in cuantum enorm de mic ContSters193672 ContSters193672 O persoana a castigat in italia un proces de despagubiri in urma detentiei injuste de 336 zile domiciliar si 55 carcera. Au calculat italienii 50mii euro, ceea ... (vezi toată discuția)