Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... influentare avocat
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

influentare avocat

Buna ziua am si eu o intrebare.

Am un proces cu fosta concubina eu find cel parat dupa prima infatisare doamna tot il suna pe avocatul care ma apara si incerca sa il influenteze sa fie impotriva mea a declarat ca la intreogatoriu am mintit ca asa a zis avocatul meu ce pot face in cazul in care vad ca avocatul nu se intereseaza sa imi apere interesul tot timpul il suna si ii spune numai prosti .. este vorba de un proces pentru stabilirea domiciliul minorului va rog un raspuns multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Doamna face cum face politia cu avocatii acuzatului ca sa il convinga ca este vinovat si ca este bine sa primeasca arest si pedeapsa maxima...
Daca face asa cu fiecare avocat si fiecare avocat cedeaza psihic ar insemna ca s-ar ramane fara avocati...
Nu este asa...deloc...

Daca avocatul este profesionist va apara.
Avocatul dvs. va apara si daca nu aveti dreptate pentru ca el nu este judecatorul cauzei si sa decida el...

Daca avocatul a cedat psihic si are mustrari de constiinta se impune sa il schimbati.
Avocatii nu prea au mustrari de constiinta din cate stiu eu...pentru ca daca au trebuie sa renunte la caz si nu sa il piarda...

Vedeti si dvs. daca are mustrari de constiinta...