Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Administrator neasociat in firma imprumuta firma. Da ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Administrator neasociat in firma imprumuta firma. Da sau Ba?

Buna ziua,
as vrea sa va intreb daca o persoana avand calitatea de administrator al unei companii dar nefiind asociat in companie are dreptul de a imprumuta firma si de a solicita rambursarea imprumutului la un moment dat (fara dobanda).
Multumesc de raspuns,
Marius Birlea
Raspunsul este "DA".
Atentie: trebuie intocmit documentele justificative (contractul de impumut).
Burghardt Norbert,