Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Registrul REMTII
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Registrul REMTII

Bună ziua, am cumpărat o mașină de la o firma care are ca obiect de activitate comerțul cu auto . Politia Buzău refuza înmatricularea pe motiv ca factura nu a fost stampilata la registrul autoturismelor supuse inmatricularii ( REMTI)din sectorul 4 unde funcționează . Este necesara înregistrarea dacă firma doar revinde mașinile achiziționate intracomunitar?Multumesc
Primaria sector 4 spune ca nu poate pune stampila deoarece firma nu înmatriculează masina și ca doar o revinde

golfix a scris:

Primaria sector 4 spune ca nu poate pune stampila deoarece firma nu înmatriculează masina și ca doar o revinde

Salut, cum ai rezolvat ?
Demis884, utilizator