avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Registrul REMTII
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Registrul REMTII

Bună ziua, am cumpărat o mașină de la o firma care are ca obiect de activitate comerțul cu auto . Politia Buzău refuza înmatricularea pe motiv ca factura nu a fost stampilata la registrul autoturismelor supuse inmatricularii ( REMTI)din sectorul 4 unde funcționează . Este necesara înregistrarea dacă firma doar revinde mașinile achiziționate intracomunitar?Multumesc
Cel mai recent răspuns: Demis884 , utilizator 14:58, 24 Septembrie 2019
Primaria sector 4 spune ca nu poate pune stampila deoarece firma nu înmatriculează masina și ca doar o revinde

golfix a scris:

Primaria sector 4 spune ca nu poate pune stampila deoarece firma nu înmatriculează masina și ca doar o revinde

Salut, cum ai rezolvat ?
Ultima modificare: Marți, 24 Septembrie 2019
Demis884, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto nou: stampila remtii si certificat fiscal necesare relu_ms relu_ms Buna ziua, Am cumparat o masina noua de la un dealer autorizat din Romania (Braila). Am fost la Impozite si taxe locale Sector 6 si nu am reusit sa ... (vezi toată discuția)
Probleme inmatriculare auto sh dov76 dov76 In data de 03.02.2023 am cumparat un autoturism, neinmatriculat in România, de la o firma cu codul caen 4511. Pentru aceasta, in vederea inmatricularii, am ... (vezi toată discuția)
Stampila remtii auto sh de la dealer. unii sustin ca nu e nevoie de ea, altii ca este necesara cristixxxlog cristixxxlog Am achizitionat recent un autoturism SH de la o firma cu cod CAEN4511, comert cu autoturisme. Vanzatorul sustine (Galati) ca primaria Galati nu ofera stampila ... (vezi toată discuția)