avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1116 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA in sistem real. Deduc CASS in 2016
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA in sistem real. Deduc CASS in 2016

PFA , profesie liberala, cu determinarea venitului net in sistem real mai poate deduce CASS în 2016?
Cel mai recent răspuns: ddo , utilizator 21:01, 7 Iunie 2017
Aveti instructiunile de completare valabile la d200 care se depune in acest an pentru situatia anului 2016. O sa faca calculele (deducerea) cei de la finante si o sa primiti acasa decizia.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributii sociale deductibile? danar122 danar122 Bună ziua, sunt traducător (profesie liberă), sistem real. Aș dori să știu dacă mai sunt deductibile contribuțiile sociale. Am dat deja declarația ... (vezi toată discuția)
Pfa sistem real - plata cas si cass se trece in registrul de incasari si plati? DianaGherea DianaGherea Sunt PFA in sistem real. Nu am angajati. Plata CAS SI CASS se trece in registrul de incasari si plati? Plata CAS este cheltuiala deductibila? Dar plata CASS ... (vezi toată discuția)