Forum Discuţii juridice Executare silită CARD AVANTAGE
Discuție deschisă în Executare silită

CARD AVANTAGE

Buna ziua,
problema este urmatoarea:
Tatal meu a facut un card avantage fara sa stie copiii,respectiv eu si fratele meu.
In anul 2010 tatal meu a decedat iar fratele meu a primit o somatie de la un executor judecatoresc ca are de plata o suma de bani plus cheltuielile judecatoresti.
Eu in calitate de fiica a decedatului nu am primit nici o somatie in acesti 7 ani de cand a decedat tata.
Intrebarea este urmatoarea:
de ce in acesti 7 ani fratele meu care poarta acelasi nume ca al decedatului nu a primit nici o instiintare de la banca respectiva?
Ce se poate face in aceasta situatie?
Daca au trecut 7 ani, debitul restant e prescris. Se putea ataca si in instanta executarea silita pe acest motiv.
Faceti contestatie . Ceea ce fac ei e un abuz .