avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită CARD AVANTAGE
Discuție deschisă în Executare silită

CARD AVANTAGE

Buna ziua,
problema este urmatoarea:
Tatal meu a facut un card avantage fara sa stie copiii,respectiv eu si fratele meu.
In anul 2010 tatal meu a decedat iar fratele meu a primit o somatie de la un executor judecatoresc ca are de plata o suma de bani plus cheltuielile judecatoresti.
Eu in calitate de fiica a decedatului nu am primit nici o somatie in acesti 7 ani de cand a decedat tata.
Intrebarea este urmatoarea:
de ce in acesti 7 ani fratele meu care poarta acelasi nume ca al decedatului nu a primit nici o instiintare de la banca respectiva?
Ce se poate face in aceasta situatie?
Cel mai recent răspuns: popalucian , utilizator 22:11, 30 Mai 2017
Daca au trecut 7 ani, debitul restant e prescris. Se putea ataca si in instanta executarea silita pe acest motiv.
Faceti contestatie . Ceea ce fac ei e un abuz .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita 2016 - contract card de credit 2006 Alex_1985 Alex_1985 Buna ziua, Tatal meu a incheiat la inceputul anului 2006 un contract de card de credit cu o banca la care nu a mai putut plati ratele respective din ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! somatie pentru debitele defunctului dupa 15 ani. ma ... rendodo06 rendodo06 Buna ziua! Somatie pentru debitele defunctului dupa 15 ani. Ma confrunt cu o situatia dificila si incredibila pentru mine. Tatal meu a decedat in anul 2007, ... (vezi toată discuția)
Doresc sa pun o intrebare :am avut in 2012 un credit ... reva reva Buna ziua,doresc sa pun o intrebare :am avut in 2012 un credit la Provident,pe care nu din 2013 nu l-am mai putut plati pe caz de boala (handicap).nu am primit ... (vezi toată discuția)