Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... antena gsm mediu rural
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

antena gsm mediu rural

Bună ziua! Tocmai ce am observat că se înalță măiestuos o antena gsm la vecinul vecinului meu in curte.. Cum as putea combate aceasta situatie? Antena este asezata si in vale, nu ne-a fost cerut acordul, plus ca aici sunt firme cu angajări care stau cate 8 ore pe zi in radiatii.. Cum as putea proceda?
Antena putea fi amplasata in baza unei autorizatii primite de la primarie. In legislatia actula nu este precizata o distanta anume, la care poate fi amplasata o antena GSM, fata de obiective/ cladiri, etc.
Probabil, vecinul a acceptat amplasarea antenei GSM in curtea sa, in schimbul unor beneficii la abonamente si aparatura/ gratuitati/ chirie.
Am o situație similară. Ați reușit să împiedicați montarea antenei GSM? Și dacă da, cum
Multumesc

alex3214 a scris:

Bună ziua! Tocmai ce am observat că se înalță măiestuos o antena gsm la vecinul vecinului meu in curte.. Cum as putea combate aceasta situatie? Antena este asezata si in vale, nu ne-a fost cerut acordul, plus ca aici sunt firme cu angajări care stau cate 8 ore pe zi in radiatii.. Cum as putea proceda?