avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1810 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... antena gsm mediu rural
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

antena gsm mediu rural

Bună ziua! Tocmai ce am observat că se înalță măiestuos o antena gsm la vecinul vecinului meu in curte.. Cum as putea combate aceasta situatie? Antena este asezata si in vale, nu ne-a fost cerut acordul, plus ca aici sunt firme cu angajări care stau cate 8 ore pe zi in radiatii.. Cum as putea proceda?
Cel mai recent răspuns: Radu121212 , utilizator 19:12, 7 Iunie 2023
Antena putea fi amplasata in baza unei autorizatii primite de la primarie. In legislatia actula nu este precizata o distanta anume, la care poate fi amplasata o antena GSM, fata de obiective/ cladiri, etc.
Probabil, vecinul a acceptat amplasarea antenei GSM in curtea sa, in schimbul unor beneficii la abonamente si aparatura/ gratuitati/ chirie.
Am o situație similară. Ați reușit să împiedicați montarea antenei GSM? Și dacă da, cum
Multumesc

alex3214 a scris:

Bună ziua! Tocmai ce am observat că se înalță măiestuos o antena gsm la vecinul vecinului meu in curte.. Cum as putea combate aceasta situatie? Antena este asezata si in vale, nu ne-a fost cerut acordul, plus ca aici sunt firme cu angajări care stau cate 8 ore pe zi in radiatii.. Cum as putea proceda?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot refuza montarea unei antene gsm in curtea vecinului alina800 alina800 Buna ziua! Un operator de telefonie mobila doreste sa cumpere 100 m2 din terenul vecinului pt montarea unei antene gsm. Suntem 4 sau 5 vecini dintre care ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna vecini afectati in sensul legii 50/1991? Teea Teea O persoana juridica vrea sa construiasca o antena GSM pe acoperisul unui bloc si majoritatea locatarilor sunt de acord, cu exceptia unuia ce locuieste la ... (vezi toată discuția)
Antene gsm marpl2005 marpl2005 Suntem o asociatie de proprietari constituita din doua blocuri(la distanta de 10cm unul de celalalt), pe unul din blocuri este montata o antena GSM pentru care ... (vezi toată discuția)