Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident cu victime-despagubiri
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident cu victime-despagubiri

Buna ziua,in anul 2014 am facut un accident datorita carosabilului umed mi-a fugit remorca tirului de firma care a intrat intr-o masina mica si a avariat-o si a rezultat ranirea soferului masinii mici.Cazul a fost clasat in 2015 ramanand ca asigurarea sa il despagubeasca pe proprietarul masinii distruse,doar ca acest lucru se pare ca nu s-a intamplat caci m-am trezit cu o comunicare acum in 2017 ca proprietarul masinii spune ca nu a primit nici un ban nici de la mine in calitate de parat si nici de la asigurare,ca el a fost spitalizat mult timp si ca vrea 20.000 e despagubiri morale si materiale.Acum trebuie sa depun o intampinare cu raspunsul meu la toate pretentiile omului...dovezi cu care ma apar.....Nu asiguratorul trebuie sa plateasca?ce sa fac?Va rog mult sa imi raspundeti ca sunt asa de stresat...de unde sa dau eu atatia bani?
Toate despagubirili sunt suportate de asigurator.
La care firma ati avut asigurarea?
Introduceti in cauza si societatea de asigurare la care aveti incheiata polita RCA. Societatea de asigurare va trebui sa plateasca toate daunele, bineinteles, in limitele legale. Dvs. nu trebuie sa latiti nimic.

Interventie moderator
Domnule Laszlo21

In discutia de pe acest forum nu intereseaza societatea de asigurare la care este incheiata polita de asigurare.

ing. Ioan Ciobanu
Ioan Ciobanu, Expert judiciar

cioan a scris:

Introduceti in cauza si societatea de asigurare la care aveti incheiata polita RCA. Societatea de asigurare va trebui sa plateasca toate daunele, bineinteles, in limitele legale. Dvs. nu trebuie sa latiti nimic.

Interventie moderator
Domnule Laszlo21

In discutia de pe acest forum nu intereseaza societatea de asigurare la care este incheiata polita de asigurare.

ing. Ioan Ciobanu

Este important si la ce asigurator a avut polita, deoarece Astra si Carpatica a dat faliment, daca ati uitat acest aspect... :)