Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Hartuire minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Hartuire minor

Buna seara ! Copilul meu se duce la joaca in cartier la bunica lui.Un vecin mai în vârstă,de la o scara alăturată îl jignește frecvent,îl alunga cu expresii ca " mars in cartierul tău ",Copilul are doar 11 ani.Nu am reacționat până acum pt că am zis că or fi și copiii de vina, mai fac gălăgie sau altele.Dar azi am aflat că l.a împins de la spate, deși nu era nici macar la scara vecinului și nici nu a umblat pe sub geamul lui sau alte lucruri care ar putea deranja cu adevărat.Ce mă sfătuiți să fac?Reclamație , plângere la poliție ? Am inteles de la vecini că nu e un om cu care sa te înțelegi normal.
~ Conținut șters la cerere ~
Incercati ca dvoastra sau bunica sa monitorizati situatia, de la distanta. Daca vecinul va interveni, interveniti si dvoastra...ptr ca banuiesc ca nu va lasa inima sa filmati, doar. S-ar putea sa fie suficient. Altfel...nu vad ce plangere sa faceti la politie, si cu ce dovezi.
Bună ziua. Puteți face plângere la politie dar trebuie sa aveți martori cu care sa probați plângerea.