Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA cu cod caen 0150 cresterea animalelor
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA cu cod caen 0150 cresterea animalelor

Buna ziua .Am un PFA cu cod caen 0150 cresterea animalelor,
As dorii sa stiu ce declaratii trebuie sa depun?
Ce contabiliate tin ,am masura 141 ,am facturi motorina ,am facturi lapte livrat ?
Va rog sa cititi de la art. 103 la 107 la adresa urmatoare
[ link extern ]
Veniturile din activități agricole cuprind veniturile obținute din:
a) cultivarea produselor agricole vegetale;
c) creșterea și exploatarea animalelor, inclusiv din valorificarea produselor de origine animală, în stare naturală.
Daca va incadrati aici veti depune doar declaratia 221.