avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii PFA cu cod caen 0150 cresterea animalelor
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii PFA cu cod caen 0150 cresterea animalelor

Buna ziua .Am un PFA cu cod caen 0150 cresterea animalelor,
As dorii sa stiu ce declaratii trebuie sa depun?
Ce contabiliate tin ,am masura 141 ,am facturi motorina ,am facturi lapte livrat ?
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 13:02, 12 Iunie 2017
Va rog sa cititi de la art. 103 la 107 la adresa urmatoare
[ link extern ]
Veniturile din activități agricole cuprind veniturile obținute din:
a) cultivarea produselor agricole vegetale;
.........
c) creșterea și exploatarea animalelor, inclusiv din valorificarea produselor de origine animală, în stare naturală.
Daca va incadrati aici veti depune doar declaratia 221.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa ;ce impozit voi plati? vand la piata agroalimentara Miticabs Miticabs Am avut PFA cod CAEN 0150,am in gospodarie pasari si animale,7 vaci cu lapte.Pentru a putea vinde pe piata laptele si perdusele obtinute din ... (vezi toată discuția)
Impozit in domeniul agricol Palelisabeta Palelisabeta Va rog sa raspundeti la urmatoarea intrebare> Intreprindere Familială care se ocupă cu agricultura, platitoare de TVA, Inregistrată al Registrul ... (vezi toată discuția)
Declaratii fiscale pentru activitatea de arendare teren zanionel zanionel am luat in arenda de la persoane din comuna pamant pe care l-am cultivat cu griu si fl.soarelui aprox.7 ha ,eu sant pers.fizica neautorizata am tractor ,plug ... (vezi toată discuția)