Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca

Va rog, care este venitul pe anul 2016, al alocatiei ptr. copil( ptr.completat declaratia de avere)
Alocatia de stat :
1) pentru copiii cu vârsta de până la 2 ani (sau de până la 3 ani, în cazul copilului cu handicap) - 200 lei

2) pentru copiii cu vârsta cuprinsă între 2 ani şi 18 ani, precum şi pentru tinerii care au împlinit vârsta de 18 ani, care urmează cursurile învăţământului liceal sau profesional, organizate în condiţiile legii, până la terminarea acestora - 84 lei
alocatia de stat ptr. copil a fost de 84 lei de la 01.01.2016 pana la 31 12.2016?
Din iunie 2015, alocatia are acea valoare.
MULTUMESC.