Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Stabilire impozit specific
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Stabilire impozit specific

In cursul anului fiscal 2016 am realizat venituri din toate activitatile mai jos sus enumerate :

5610-Restaurante
5621-Activitati de alimentatie(catering) pentrue venimente
5630-Baruri si alteactivitati de servire a bauturilor
7911-Activitati ale agentiilor de turistice
9313-Activitati ale centrelor de fitness
9604-Activitati de intretinerecorporala
Chiriespatiu de cazare ca destinatie de birou

Societatea isi desfasoara activitateaintr-un hotel de 3 stele avand urmatoarele capacitati :
- capacitate de cazare in 100 camere = 159 locuri
- 1 sala restaurant =244 mp=90 locuri
- 1 salaconferinta=144 mp
- 1 sala restaurant multifunctionala = 44 mp= 20 loc
- Bar de zi =26 locuri din octombrie-mai
- Terasa de vara= 56 locuri din iunie-septembrie
1.Activitatea de cazare se desfasoara prin urmatoarelemodalitati:
-prin pachete prestabilite
-prin servicii de cazare incluzand micul dejun
2.Restaurantul realizeaza venituri prin :
-mic dejun, peniune completa , demiensiune
-meniul zilei,a la carte
-evenimente,conferinte,nunti,botezuri,etc.
- catering * acesta insemnand un singur contract anual *
3.Barul de zi functioneaza alternativ cu terasa , 8 respectiv , 4 luni

Cum se stabileste sistemul de impozitare din punct de vedere a Legii170/2016?

george-neagu, moderator