Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Propunere legislativa
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Propunere legislativa

[ link extern ]

o tampenie: se legifereaza manipularea. In acele imputerniciri, persoanele care le intocmesc trebuie sa nominalizeze pe cei carora le acorda votul. As pune si eu o intrebare: femeia asta sta la bloc? Daca sta la vila nu are voie sa faca astfel de propuneri. Cunosc o situatie in care administratorul avea 18 imputerniciri iar la vot a zis cam asa: eu votez pe X, si mai am 18 imputerniciri. Manipulare crasa !

Mesaje conexate
cyan, moderator
Nu cred ca propunerea va fi adoptata de Camera deputatilor, a fost deja respinsa de Senat.

Pruteanu se rasuceste in mormant, expunerea de motive este conceputa de o persoana agramata, sa nu zic analfabeta, ajunsa deputat in Parlamentul Romaniei.

De altfel, nu trebuie sa ne mire, partidul in cauza a promovat in parlamentul european si in guvern persoane certate rau de tot cu limba romana.

[ link extern ]

Cum sa stea la bloc?? Poate a stat inainte de a fi aleasa deputat pe liste! Si cum a trecut aproape jumatate de an de la alegeri in mod sigur s-a mutat la vila.

Adevarul crunt este ca parlamentul este rezultatul votului popular ...