Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Burse acordate pe perioada vacantelor
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Burse acordate pe perioada vacantelor

Buna ziua.
Citez dintr-un ziar: "A fost semnat Ordinul Ministrului Educatiei Nationale nr. 4104 din 21.06.2017 privind modificarea si completarea Anexei la Ordinul nr. 3392 din 27.02.2017 privind stabilirea Criteriilor generale de acordare a burselor si a altor forme de sprijin material pentru studenti.
Studentii vor primi burse si in vacante. Bursele, indiferent de tipul acestora, se vor acorda pe toata durata anului universitar (12 luni), inclusiv pe perioada vacantelor, incepand din acest an, potrivit Aliantei Nationale a Organizatiilor Studentesti din Romania (ANOSR)."

Ordinul inca nu a fost publicat in MO, dar eu inteleg urmatoarele: daca studentul are bursa de merit in semestrul 2.2017, in suma de 730 lei, el va beneficia de acesta bursa pana la inceperea anului universitar 2017-2018, sau numai suma de 201 lei!!??

Multumesc anticipat!!
~ Conținut șters la cerere ~