Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... pot vedea motivarea?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

pot vedea motivarea?

Un proces la judecatorie s-a incheiat, am vazut pe portal, si se asteapta motivarea. Vreau sa fac apel la tribunal dar nu stiu ce scrie in motivare. Nu mai vorbesc de hotarare, ca am auzit ca se redacteaza chiar si dupa 6-7 luni.As vrea sa stiu daca, si cum pot vedea macar motivarea, ca sa vad de ce mi-a respins cererea ca fiind neintemeiata.#-o
motivarea va fi cuprinsa in hotarare ... hotararea se motiveaza
Nu aveti cum sa vedeti numai motivarea,in cuprinsul hoatararii veti vedea si motivarea, termenul de apel curge de la comunicarea hotararii,asa ca, veti sti motivarea la comunicarea hotararii.