Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Lucrez la o firma din 25 o3 2016 pe acest an am luat 4 zile concediu se lucrează 2 zile cu 2 stat acasă anul acesta mi-a dat concediu de pe 5 06 2017 pana la 29 06 2017 eu am cerut tot concediu pana an iunie nu mai am alte zile luate și vreau sa știu dacă sunt bine calculate zilele și perioada mi se pare cam mica Banii nici nu mi-a dat pe concediu cati bani trebuie sa iau la un salariu pe economie de 1450 lei? Pe luna iunie mai am și 3 ture lucrate presupun ca trebuie sa iau și banii pe acestea?
Cate zile de CO aveti mentionate in c.i.m. ?
21 zile
Cand am revenit la servici mi s-a spus ca a greșit numărul de zile ca trebuia să vin la serviciu de pe data de 28 06 ca am luat mai mult de 21 zile cat aveam dreptul dar eun nu știu dacă a calculat și zilele de pe iunie
Intr-adevar, pe 28.06 trebuia sa reveniti la munca si nu pe 29.06.

Pentru luna iunie trebuia sa primiti salariul pentru zilele lucrate plus indemnizatia de CO.
Cati bani trebuie sa iau pe concediu? Mulțumesc!