Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vechime inainte de 1989
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vechime inainte de 1989

Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti unde se afla sediul unde eu am lucrat ca paznic inanul 1989-1990 la ministerul industriei usoare, perioada lucrata care im i este necesara pt. vechime necesara pensionarii avand cartea de munca pierduta si sun t obligat sa-mi gasesc toate locurile de munca unde am lucrat inainte de 1989. Va multumesc
Incercati cu o adresa la Arhivele Nationale, sucursala Bucuresti, sau direct la Arhivele Nationale.
Pentru perioadele de dinainte de 1990 , va trebui sa mergeti la fostii angajatori sa va elibereze adeverinte de vechime , iar daca acestia nu mai exista trebuie sa incercati la Arhivele Nationale - Directia Judeteana in raza careia a avut sediul fostul angajator.

Ministerul Industriei Usoare a devenit - de-a lungul anilor dupa 1989 - Ministerul Economiei.

Incercati si la acest Minister.