Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverințe vechime
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverințe vechime

De unde pot lua adeverință de vechime pentru mama mea dacă societățile de stat au dispărut după anul 1989 (Alimentara București și Fabrica de Confecții Târgu Frumos,județul Iaşi).
Pentru perioadele de dinainte de anul 1990 , va trebui sa mergeti la fostii angajatori sa va elibereze adeverinte de vechime , iar daca acestia nu mai exista trebuie sa incercati la Arhivele Nationale - Directia Judeteana in raza careia a avut sediul fostul angajator.