avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1001 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu medical

Buna ziua! Am avut concediu medical de vineri pana luni. La munca mi s-a spus ca trebuie sa recuperez zilele de sambata si duminica deoarece nu se iau in calcul,asta in conditiile in care am liber in timpul saptamanii. Ce e de facut?
O zi frumoasa!
Cel mai recent răspuns: loredana_elle , utilizator 19:42, 14 Iulie 2017
Am uitat sa specific,de la resurse umane mi s-a spus ca ei au autorizatie de functionare pentru sambata si duminica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical in weekend agentuoo7 agentuoo7 Buna ziua, ma numesc Vlad Nicolae. Lucrez intr-o companie multi-nationala care-si desfasoara activitatea 7 din 7. De curand am avut un concediu medical 3 ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ,am avut concediu medical de miercuri pana vinerea ... patrichenicuta patrichenicuta buna ziua ,am avut concediu medical de miercuri pana vinerea urmatoare .adica in total 10 zile cu sambata si duminica cuprinsa in aceste 10 zile...conducerea ... (vezi toată discuția)
Concediu de luni pana vineri si ei ma cheama la munca sambata....... adios3280 adios3280 Buna ziua Am si eu o mica intrebare. Situatie este putin complicata. Am avut concediu medical de luni pana joi si vineri concediu de odihna. Acum ... (vezi toată discuția)